BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ

BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ

Bu sene bol kar yağışlı bir sene olduğunun farkındayız. Özellikle kayak merkezlerinin olduğu alanlara bizim bulunduğumuz alana yağan karın kat kat üstünde kar yağışları gerçekleşmektedir. Kimilerine göre tutku haline gelen kayak yapmak, kimilerine göre sadece beyaz örtünün üzerinde yürümek iyi gelmektedir. Sürekli ‘kar yağsa da şöyle yapsak, bir kar yağsaydı’ gibi cümleler kuruyoruz açıkçası. Peki, kar yağdığın da biz bu güzelliği değerlendirebiliyor muyuz? Bazı insanlar sırf üşendikleri için bazı insanlar ise maddi durum yüzünden bu güzelliği kaçıyor maalesef. Sahiden size yardımcı olacak bilgileri size ulaştırmak istiyorum. İstiyorum ki hiç kimse bu güzellikten mahrum kalmasın, herkes beyaz örtünün keyfini çıkartsın. Mesela birçok kayak merkezimiz bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Bozdağ kayak merkezi.

 bozdağ kayak merkezi resimleri

Bozdağ kayak merkezinde koşullar nasıldır?

Öncelikle bozdağ kayak merkezi İzmir ilimizin, ödemiş ilçesi sınırlarında kurulmuştur. İzmir’e olan uzaklığı ise 110(yüz on) kilometredir. Bozdağ-Ödemiş arası 26(yirmi altı) kilometredir. Boz dağ kayak merkezinde Bozdağ Kayak Merkezi oteli bulunmaktadır. Bu otel Balçova Termal tarafından işletilmektedir. Kış mevsiminde sürekli olarak kar yağışı olan Bozdağ, hem bir kasabanın hem de bulunduğu dağın adını almıştır. Normal kar kalınlığı 80 santimetre ile 120 santimetre arasındadır. Yani aralık ayından mart ayına kadar kayak yapmanız mümkündür. Üç adet mekanik kayak tesisi bulunmaktadır. Dağın kuzey yamaçları ise Alp Disiplini’ne oldukça uygundur. Boz dağ’da Akdeniz iklimi görülmektedir. Bozdağ’da her yıl şubat ayında dağcılık şenlikleri düzenlenmektedir. Buraya gelen dağcılık klubü üyeleri zirve yürüyüşü yapmaktadırlar.

bozdağ kayak merkezi dağ gezintisi

Ayrıca boz dağ kayak merkezine çeşitli illerden günübirlik veya birkaç günlük turlar düzenlenmektedir. Oldukça uygun fiyata sizlerde bu güzelliğin keyfini rahat bir şekilde çıkartabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, tur rehberlerine ulaşıp, bozdağ kayak merkezine tur düzenleyip düzenlemediklerini sormak olacaktır. Eğer tur düzenlenmiş ise hemen biletinizi alıp, gerekli şeyleri yaptıktan sonra hazırlığınızı yaparak bozdağ kayak merkezine gelmek olacaktır. Bozdağ kayak merkezinde hem amatörler için hem de profesyoneller için kayak tesisleri bulunmaktadır. Eğer kayak yapmayı bilmiyor iseniz profesyonel hocalarımız tarafından kısa bir eğitim alabilirsiniz. Aldığınız kısa eğitimden sonra hocalarımız ile birlikte kayak yapmaya başlayabilirsiniz.

bozdağ kayak merkezi nerede

Peki, burada neler yapabilirsiniz?

Bozdağ kayak merkezinde sıcak şarap içerken yanında leziz sucuk ekmek yiyebilirsiniz. Gelenlerin çok severek yiyip içtiği bir ikilidir şarap ve sucuk ekmek. Sizinde denemenizi tavsiye ederiz. Özel olarak tasarlanmış rampalarda snowboard yapabilirsiniz. Snowboard; her iki ayağınızın da bir tahtaya bağlı bir şekilde kar üzerinde kayarak ilerlemeniz esasına dayalı bir kış sporudur. İlk kez snowboard yapacaklara şunları söyleyebiliriz:

-bir hoca tutmalısınız veya yanınızda snowboard yapmayı bilen birisi kesinlikle olmalıdır.

-teçhizat alıp, o kadar para vermek yerine uygun bir fiyat ile kiralama yapın.

-ayağınızı botun içinde hareket etmeyecek düzeyde bağlayın.

bozdağ kayak merkezi görüntü

Yapacaklarınız bu kadarla sınırlı değil. Telesiyej ile güzel bir zirve gezintisi yapabilirsiniz. Eşsiz doğa manzarası beyaz örtüye doyarak bakabilirsiniz. Tabii ki çocuklarınız ile kardan adam yapmayı da unutmayınız.

Bozdağ kayak merkezinde oldukça güzel vakit geçirebilirsiniz. Ailenizle dilediğiniz gibi kayak yapabilirsiniz. Kayak takımınız yok ise kiralayabileceğiniz yerler mevcuttur. Bozdağ kayak merkezi otelinde 60 yataklı oda bulunmaktadır. Ayrıca seyirci balkonları da mevcuttur. Odalar sıcak, konforlu ve oldukça rahattır. Her oda da fön makinesi, televizyon, klima mevcuttur. Otelde yapılan tatlılar oldukça lezzetlidir. Tatmanızı tavsiye ederiz doğrusu. Eğer kalmak istemiyor iseniz, günü birlik turlar ile gelir iseniz sizin için daha hesaplı olacaktır.

BOZDAĞ KAYAK MERKEZİ İnceleyen tarih .
3.45

Değerlendirme

Ulaşım 76%
Pist 61%
Fiyatlar 63%
Otel Kaliteleri 70%
Eğlence İmkanları 75%
69% EĞLENCELİ !

Kullanıcı Notu:

%
(0 oylar)

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir